WERSJA ARCHIWALNA STRONY INTERNETOWEJ PROWADZONEJ DO DNIA 31-08-2020 R.
STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
Organizacja Pożytku Publicznego Nr KRS 0000037116
Wtorek,  19 października 2021 r.   Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Aktualności
O nas
Statut
Projekty
Turnieje - konkursy
Sprawozdania
Mam pytanie...
Miasteczka BRD
Warto przeczytać
Historia aktualności
Kontakt


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1.     Kto wydaje karty rowerowe?  
Zgodnie z odpowiednią Ustawą karty rowerowe wydaje dyrektor szkoły podstawowej uczniom, którzy chodzą do tej szkoły. Oczywiście osoby, które z różnych względów takiej karty nie uzyskały w swojej szkole podstawowej, mogą zwrócić się do dyrektora WORD o przeszkolenie, przeegzaminowanie i wydanie karty. Oczywiście zalecamy staranie się o kartę w trakcie nauki w szkole podstawowej, ponieważ uzyskanie karty w WORD jest trudne, choćby z powodu konieczności wielokrotnego dojazdu w wyznaczonych terminach do WORD. Bardzo istotne jest też to, żeby dzieci w wieku od 10 lat posiadały kartę, bo tylko w ten sposób będą poruszać się na rowerze jako osoby przeszkolone. Karta obowiązuje w wieku 10 do 18 lat. Warunkiem uzyskania karty jest oczywiście przejście procedury szkoleniowo – zaliczeniowej.
Odpowiedzi udzielił Marek Pasek
 
2.     Czy dyrektor szkoły podstawowej może przeegzaminować i wydać kartę rowerową absolwentowi uczącemu się aktualnie w liceum? 
Nie.  W takim przypadku należy zwrócić się o pomoc do dyrektora WORD.
Odpowiedzi udzielił Marek Pasek
 
3.    Czy przedstawiciel szkoły nauki jazdy może dokonywać zaliczeń ucznia na kartę motorowerową?
Zgodnie z ustawą Prawo o Ruchu Drogowym karty motorowerowe już nie są wydawane. Zastąpiło je prawo jazdy kategorii AM. Obecnie zaliczenia polegają na zdaniu egzaminu z teorii i praktyki. Do egzaminu teoretycznego w WORD można przystąpić bez przygotowania teoretycznego, ale należy go zdać. Przygotowanie praktyczne należy przejść w Ośrodku Szkolenia Kierowców, a następnie należy w WORD zdać egzamin praktyczny.
Odpowiedzi udzielił Marek Pasek


 
Ostatnia Aktualizacja: 2020-06-11 11:45:00